Konečně jste se dočkali svého dlouholetého snu a pořídili jste si vysněný bazén. Firmou jste si jej nechali vybudovat, napustili jste vodu. Šťastní jste se celý den rochnili, a mysleli si, že máte vyhráno. Ovšem již po pár dnech váš bazén je kalný, zelený, na hladině je pěna, voda je mazlavá, dokonce na dně se objevují vodní řasy a v nejhorších případech můžete zahlédnout i nezvané živočichy. Ano, fuj!
Koupi bazénu práce nekončí. Musíte denně pečovat jako samotný bazén, tak o napuštěnou vodu.
Samozřejmě bezpochyby nejdůležitějším bodem je filtrace. Je to první věc, do které byste se neměli bát investovat. Pokud koupíte nekvalitní levnou filtraci, po pár měsících ji stejně vyhodíte. Bazén nebude nikdy tak čistý, jak by mohl být. Nezapomínejte při koupi vybírat podle celkového objemu vašeho bazénu.
Bazén napusťte výhradně vodou, u které máte zkontrolovanou hodnotu pH, a případně ji upravte pomocí chemie k tomu určené (6,8-7,2). Poté zapněte filtraci a denně kontrolujte, zda opravdu funguje podle plánu.
Listí, štěrk, tráva, co se denně nanosí na chodidlech, nebo samo do bazénu spadne, musíte vybírat bazénovou síťkou. Abyste si práci usnadnili, bylo by vhodné umístit před vstup do bazénu lavor s čistou vodou, kde si před každým vstupem nohy opláchnete, a nebudete zbytečně bazén znečišťovat.
Nezbytný je bazénový vysavač, který vám posbírá všechen nepořádek.
Podívejte se, jak zatočit s nevyžádanou pěnou na hladině bazénu .
Samotná dezinfekce je důležitým krokem pro čistotu a zdraví. Kupte plovací dávkovač, do kterého pořídíte tablety s chlórem (lze i bez chlóru, ale účinek nebude natolik silný).
Takzvaný projasňovač je výborným pomocník právě pro křišťálový dojem bazénové vody. Zničí zákal a vodu rozjasní.
Samozřejmostí je pořízení kvalitní plachty, kterou bude bazén zakrytý, v době kdy nebude využíván.