Pro spoustu lidí bude dostatečné překvapení to, že existuje něco jako ústní smlouva, která je naprosto a právně platná, stejně jako například ona písemná smlouva. To znamená, že nemusíme v každém případě něco podepisovat, abychom byli smluvně vázáni. Ovšem dnes se budeme bavit o úvěrech, které většinou písemnou formu mají a musí mít. Dnes se však podíváme na situaci, kdy lze uzavřít, nazvěme to „předběžnou“ smlouvu po telefonu, ze které už lze vyvozovat nějaké následky a co proti tomu dělat, když si půjčit chceme, ale ještě nevíme přesně kde a kolik.
A) Vždycky se ujistěte, že to, co se v telefonátu řeší, je vaše nezávazná žádost Nebankovní-hypoteka.cz.
B) Nikdy nic neodsouhlaste, dokud si informace pořádně nepromyslíte, nenapíšete či neporovnáte s jinou nabídkou
C) Nenechte se zmást líbivými řečmi, vždy si vše sami propočítejte a vše si sami přečtěte, nenechte si nic tlumočit.
Tyto tři body byste měli opakovat jako budhisti mantru, pokud si tedy chcete půjčovat. Byť oplatí se i v jiných sférách osobního či veřejného života. My se však dnes bavíme o úvěrech. Jakékoliv půjčování peněz je vždycky trochu ošemetné. Panuje však základní předpoklad – kdyby z toho věřitel nic neměl, tak vám těžko neznámý člověk půjčí. Pro věřitele je to svým způsobem příjem, pro nebankovní společnosti zisk. Takže si nedělejme iluze o dobrodiní.
A to všechno souvisí s telefonáty. Mnohdy vám totiž budou bankovní i nebankovní společnosti sdělovat nabídky právě přes telefon, byť mnozí již mají internetové bankovnictví. Přesně z těchto důvodů je nutné, abyste body výše dodržovali. Pokud na vás daný člověk nějak výrazně tlačí, http://forum24.cz/tydenik-respekt-znovu-tlaci-na-demokraty-aby-se-podvolili-babisovi/ raději hovor ukončete. Pokud vás nabídka oslovila, vždycky si ji můžete najít na internetu nebo zavolat znovu. Primárně by se ale vaše rozhodnutí mělo udát mezi hovory nebo po hovoru, ne během něj. Jedině tak totiž zaručíte, že jste se skutečně seznámili s obsahem vašeho závazku.